Лікар приймає на 3 адресах:
1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №2 м. Київ, вул. Ломоносава 33/43
Адреса №3 м. Київ, вул. Бажана 30
Час прийому: Пн-Сб, 9:00 - 19:00 +380 93 198 68 98
Замовити консультацію
Час прийому: Пн-Сб, 9:00 - 19:00 +380 93 198 68 98
Лікар приймає на 3 адресах:
1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №2 м. Київ, вул. Ломоносава 33/43
Адреса №3 м. Київ, вул. Бажана 30
Замовити консультацію +380 93 198 68 98
+380 93 198 68 98
Діагностика
Лікування
Відновлення
20 років досвіду
Сучасні методки
Передові технології

Здоров’я суглобів визначає нашу можливість виконувати різноманітні рухи та активно брати участь у повсякденному житті. Однак захворювання суглобів можуть стати причиною болісних обмежень, зниження мобільності та навіть серйозних обмежень у здатності виконувати звичайні дії. Вони охоплюють широкий спектр захворювань, починаючи від запалення до дегенеративних захворювань, травм та системних захворювань, які впливають на цінні структури, що підтримують наше тіло.

Що таке сакроілеїт

Сакроілеїт – це запалення сакроілеальних суглобів, які з’єднують крижову кістку і таз. Виникає через високі навантаження на суглоби під час ходьби або виконання фізичних вправ. Частково має ризики виникнення через вроджені патології та аномалії, а також в результаті утворення пухлин.

Хірургічне лікування сакроілеїту

Для сакроілеїту характерний біль в нижній частині спини. Патологія виникає не тільки самостійно. Вона може випливати в результаті протікання інфекційних та аутоімунних захворювань.

Який буває сакроілеїт: класифікація

Спираючись на характер хвороби, її причини виникнення та наслідки, можна класифікувати захворювання сакроілеїт за такими категоріями:

Інфекційний неспецифічнийХарактеризується гострим протіканням, що виникає в результаті остеомієліту, а також через потрапляння у суглоби інфекційних клітин.
Інфекційний специфічнийЄ хронічним гострим захворюванням. Виникає в результаті потрапляння паличок туберкульозу, трепонеми, бруцели та інших бактерій.
Алергічно-інфекційнийГостре захворювання, що прогресує близько півроку. Патоген не виявляється в суглобах, проте такий сакроілеїт виникає в результаті кишкових хвороб, а також урогенітальних інфекцій.
РевматичнийХарактеризується хронічністю. Суглоби дуже сильно болять та порушуються в результаті хвороби Уїпла та подагрі. Може призвести до інвалідності та деформації кінцівок.
НеінфекційнийПроявляється через великі навантаження на суглоби, фізичні травми або також у пацієнтів, які ведуть пасивний образ життя.

Кожен різновид сакроілеїту має свої характерні симптоми і лікується не одним методом. Точний діагноз може поставити лише лікар-спеціаліст в області хірургії. Це неможливо без сучасного та високоточного обладнання.

Крім класів сакроілеїту існують також його види:

  • гострий гнійний;
  • підгострий;
  • хронічний.

При гнійному гострому сакроілеїті слід терміново починати лікування, оскільки гній з’являється поступово та може переміститися до спинного мозку, що спричинить погані наслідки. Цей вид є найбільш небезпечним серед можливих.

Підгострий характеризується навпаки відсутністю гною у з’єднанні суглобів, але при цьому ходьба стає болючою та тяжкою. 

Хронічний різновид має слабку і непомітну симптоматику, проте з часом може проявлятися через підсилений біль. Такий сакроілеїт виникає в результаті аутоімунних захворювань та тривалих інфекційних патологіях.

Причини виникнення сакроілеїту

Запалення з’єднань суглоба може бути первинним і вторинним. Первинний викликається вагітністю, новоутвореннями або травмами, які стали причиною виникнення метастазів. Інфекція в області тазу чи попереку може викликати ефект запалення.

Інфекційні та ревматичні захворювання викликають вторинний Сакроілеїт. Конкретні хвороби можуть стати причиною для розвитку запалення в з’єднаннях суглобів. Це туберкульоз, сифіліс, псоріаз, бруцельоз, артрит та інші. Їх симптоми викликають нагноєння, що негативно впливає на функціонування суглобів.

Найбільш поширеними причинами розвитку cакроілеїту є:

  • травми у вигляді переломів, розтягнення або розрив сухожилля, зв’язок;
  • сифіліс, флегмони, абсцеси;
  • вивихи або підвивихи сухожилля, неправильне зрощення крижів;
  • наявність кіст та метастазів;
  • захворювання на остеомієліт;
  • регулярне навантаження суглобів важкими фізичними діями;
  • сидячий спосіб життя, в результаті якого порушується кровообіг та процеси метаболізму.

Причини можуть бути різними та встановлюються індивідуально для кожного пацієнта. При вторинному сифілісі поширення хвороби сакроілеїту спостерігається дуже рідко, але частіше при третинному. Також ураження суглобів можливе на тлі синдрома Рейтера, але не більше 50% випадків. Причиною стають нерідко аутоімунні захворювання, які протікають хронічно.

Які симптоми у захворювання сакроілеїт

Сакроілеїт консультація

Основним характерним симптомом є сильний біль, що виникає у разі запалення з’єднань суглобів. Проявляється несподівано і перетікає у хронічний. Може спіткати як під час ходьби, так і під час сидіння. Стають болючими нахили, схрещення ніг та інші дії.

Якщо говорити про гнійний різновид хвороби, то він має досить гострі симптоми, які важко не помітити:

  • сильна інтоксикація в організмі;
  • підвищення температури тіла;
  • внизу спини постійний біль, який може посилюватися та виникати раптово.

При системних патологіях у пацієнта спостерігаються наступні клінічні симптоми:

  • під час сну або іншого виду тривалого відпочинку посилюється біль;
  • під час рухів та фізичних навантажень навпаки біль вщухає;
  • обмежена можливість рухатися після пробудження від сну;
  • сильний пульсуючий біль, що віддає у спину, пахову зону, стегна.

Інші різновиди Сакроілеїту мають загальні симптоми слабкості, смикання, інтоксикації, скутість рухів, почервоніння шкіри в області ураження, а також припухлість.

Слід також зазначити що поширена причина виникнення хвороби – це вагітність, проте лікарі не ставлять протипоказань до виношування плоду. Діти народжуються здоровими повністю і це не впливає на їх подальший розвиток. Проте сильні симптоми, болі чи інші ознаки можуть впливати на якість вагітності та стати причиною для багатьох інших захворювань. Вагітній жінці слід якомога швидше звернутися до лікаря для встановлення методу лікування.

Сакроілеїт: діагностика та лікування

Звернувшись до нашого лікаря, першим чином проводиться діагностика. На консультації збирається анамнез та з’ясовуються симптоми, які турбують пацієнта. Проводяться тести Ферсона та Ласега. Основним технічним методом діагностики Сакроілеїту є рентген.  Під час огляду лікар обов’язково визначає ступінь ураження:

  • перша – щілина суглоба не видозмінена;
  • друга – щілина суглоба звужена;
  • третя – ерозії, кісткові перемички, звуженість, частково присутній склероз та анкілоз;
  • четверта – анкілоз повний, а щілина починає заростати.

Рентген може не дати повну клінічну картину для постановки діагнозу, тому лікар може провести додаткові методи виявлення захворювання: МРТ (магнітно-резонансна томографія), КТ (комп’ютерна томографія), загальний та біохімічний аналіз крові, діагностика ПЛР, імуноферментний та серологічний аналізи.

Якщо під час рухів на огляді відчутний біль, особливо у випрямленій нозі, це вже дає підстави для діагнозу Сакроілеїт.

Лікування хвороби представлене двома важливими етапами. Вони полягають у ліквідуванні болю та інших проявів захворювання, а також відновлення самого суглобу та його функцій.

При запаленні лікар назначає медикаментозне лікування, що включає в себе анальгетики та інші препарати схожої дії. Це можуть бути гормональні і негормональні засоби проти запалення, антибіотики або звичайні знеболюючі, які полегшують стан та відчуття.

Щоб зберегти функції руху та усунути погіршення стану, призначається фізіотерапія. Процедури включають у себе лікувальний масаж та ЛФК, електрофорез, грязелікування, магнітотерапію, ультрафонофорез та інші.

Повністю ліквідувати хворобу важливо на початковій стадії. На подальших етапах лікар займається полегшенням стану та збереженням функцій суглоба.

Запишіться на діагностику вже сьогодні!
Телефонуйте: +380 93 198 68 98
Часи прийому: Пн-Сб, 9:00 – 19:00
Зверніть увагу, що прийом відбувається тільки по запису. Для цього ви можете скористуватися формою або по телефону
Отримайте безкоштовну консультацію нейрохірурга

    Сакроілеїт: хірургічні лікування

    Якщо у пацієнта виникла гнійна форма сакроілеїту, призначається хірургічне втручання. Під час операції лікар видаляє пошкоджені тканини суглоба, а також накопичений гній. Проводиться дренування. 

    У випадку сильних пошкоджень, виконується підтримка суглоба за допомогою фіксації металоконструкцій та каркасів.

    В нашому медичному центрі можливо зробити якісно операцію на з’єднання суглоба. Миц Костянтин Богданович – професійний лікар-хірург, що дбайливо і уважно ставиться до пацієнтів. Завдяки сучасному обладнанню ми точно діагностуємо хвороби та пропонуємо дієві рішення для покращення стану та лікування.

    Профілактика сакроілеїту

    Не допустити появи хвороби можливо, якщо дотримуватися деяких правил:

    • уникати пшкоджень і фізичних травм;
    • слідкувати за ступенем навантаження на хребет;
    • розминатися при сидячій роботі;
    • займатися спортом;
    • укріплювати імунітет;
    • вчасно звертатися до лікаря з патологіями або інфекційним захворюваннями.

    У разі хронічних хвороб необхідно постійно спостерігати за своїм станом у спеціаліста, оскільки сакроілеїт частіше за все є наслідком багатьох видів захворювань.

    Профілактика сакроілеїту

    Лікування сакроілеїту у нас

    З нашого медичного центру виходить безліч щасливих пацієнтів, оскільки ми робимо все можливе для лікування хвороб. Діагностуємо Сакроілеїт на високоточному обладнанні та завдяки повному огляді з забором аналізів. 

    Хірург дуже уважно ставиться до кожного випадку, враховуючи індивідуальні особливості організму кожного. Не слід зволікати, якщо вже помітні перші симптоми. Чим легша стадія, тим швидше проводиться лікування та суглоб можливо врятувати.

    За необхідності назначаємо операцію. Висока точність та якість гарантовані. Записуйтесь на першу консультацію для визначення наявності хвороби вже зараз! Не нехтуйте своїм станом, а ми у будь-якому випадку врятуємо ваше здоров’я.

    Питання-відповідь

    Який буває сакроілеїт?
    • інфекційний неспецифічний;
    • інфекційний специфічний;
    • алергічно-інфекційний;
    • ревматичний;
    • неінфекційний.
    Які причини виникнення сакроілеїту?
    • травми у вигляді переломів, розтягнення або розрив сухожилля, зв’язок;
    • сифіліс, флегмони, абсцеси;
    • вивихи або підвивихи сухожилля, неправильне зрощення крижів;
    • наявність кіст та метастазів;
    • захворювання на остеомієліт;
    • регулярне навантаження суглобів важкими фізичними діями;
    • сидячий спосіб життя, в результаті якого порушується кровообіг та процеси метаболізму.
    Які симптоми у захворювання сакроілеїт?

    Основним характерним симптомом є сильний біль, що виникає у разі запалення з’єднань суглобів. Проявляється несподівано і перетікає у хронічний. Може спіткати як під час ходьби, так і під час сидіння. Стають болючими нахили, схрещення ніг та інші дії.

    Які методи профілктики сакроілеїту?
    • уникати пшкоджень і фізичних травм;
    • слідкувати за ступенем навантаження на хребет;
    • розминатися при сидячій роботі;
    • займатися спортом;
    • укріплювати імунітет;
    • вчасно звертатися до лікаря з патологіями або інфекційним захворюваннями.

    Відгуки