Лікар приймає на 3 адресах:
1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №2 м. Київ, вул. Ломоносава 33/43
Адреса №3 м. Київ, вул. Бажана 30
Час прийому: Пн-Сб, 9:00 - 19:00 +380 93 198 68 98
Замовити консультацію
Час прийому: Пн-Сб, 9:00 - 19:00 +380 93 198 68 98
Лікар приймає на 3 адресах:
1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №2 м. Київ, вул. Ломоносава 33/43
Адреса №3 м. Київ, вул. Бажана 30
Замовити консультацію +380 93 198 68 98
+380 93 198 68 98
Отримайте безкоштовну консультацію нейрохірурга

    Діагностика
    Лікування
    Відновлення
    20 років досвіду
    Сучасні методки
    Передові технології

    Хребет та спинний мозок – центральні елементи нервово-моторного комплексу людини, відповідальні за координацію рухів, передачу сигналів і контроль за багатьма життєво важливими функціями. Новоутворення хребта та спинного мозку можуть порушувати ці функції, що може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

    Особливості захворювання

    Новоутворення хребта та спинного мозку консультація Київ

    Новоутворення хребта та спинного мозку – це аномальний ріст або утворення пухлин, які можуть виникнути у структурах хребта (таких як хребці, хребетні диски, спинний канал) або в самому спинному мозку. Поділяються на доброякісні і злоякісні.

    Доброякісні пухлини зазвичай ростуть повільно і не поширюються на інші частини тіла. Включають в себе:

    • менінгіоми – новоутворення, що розвиваються з оболонок, що оточують спинний мозок;
    • шванноми – розвиваються з нервових клітин;
    • остеоми – доброякісні пухлини кісток.

    Злоякісні ростуть швидко і поширюються на інші частини тіла, що може призвести до летального результату. Включать такі різновиди:

    • епендимоми: розвиваються з клітин, що вистилають спинний мозок.
    • астроцитоми: розвиваються з клітин, які підтримують нервові клітини.
    • олігодендрогліоми: розвиваються з клітин, які мієлінізують нервові клітини.
    • мезотеліоми: злоякісні пухлини, які розвиваються з клітин, що вистилають плевру або очеревину.
    • метастази: новоутворення, які розповсюджуються з інших частин тіла, таких як рак молочної залози або рак легень.

    Викликають компресію спинного мозку або нервових коренів, порушення нейрологічних функцій, біль, втрату чутливості чи руху, тому їх вчасне виявлення та лікування є критично важливими.

    Прогноз при новоутвореннях хребта і спинного мозку залежить від типу пухлини, її розміру та розташування, а також від того, чи вона була повністю видалена хірургічним шляхом. Доброякісні новоутворення зазвичай добре піддаються лікуванню та мають сприятливий прогноз. Злоякісні, які можуть бути повністю видалені хірургічним шляхом, мають більш несприятливі наслідки. Але нейрохірург Миц Костянтин Богданович пропонує комплексне лікування, яке у більшості випадків дає гарантовано позитивний результат.

    Симптоматика

    Симптоми новоутворень хребта та спинного мозку залежать від розташування та розміру пухлини. Пухлина, яка знаходиться в передньому відділі хребта, може стискати спинний мозок і призвести до більш серйозних симптомів, ніж пухлина, яка знаходиться в задньому відділі хребта. 

    Поширені ознаки:

    Біль у спиніБіль у спині є найбільш поширеним симптомом. Може бути гострим або тупим, постійним і періодичним. Біль часто посилюється при русі або кашлі.
    ОнімінняОніміння може відчуватися як поколювання, печіння або втрата чутливості. Слабкість призводить до труднощів з ходьбою, підйомом предметів або виконанням інших рухів.
    Труднощі з ходьбою, стояти або сидітиЛюди з новоутвореннями хребта та спинного мозку можуть відчувати труднощі з ходьбою, стояти або сидіти. У деяких випадках можуть повністю втратити здатність ходити.
    Проблеми з сечовипусканнямПроблеми з сечовипусканням або дефекацією можуть виникнути внаслідок ураження спинного мозку. Пухлина може пошкодити нерви, які контролюють сечовий міхур і кишечник. Це призводить до нетримання сечі, нетримання калу або запорів.

    Інші можливі симптоми новоутворень хребта та спинного мозку включають:

    • головний біль;
    • нудота і блювота;
    • зниження ваги;
    • стомлюваність;
    • порушення зору;
    • порушення слуху;
    • параліч.

    Якщо ви відчуваєте будь-які з цих симптомів, важливо звернутися до лікаря для діагностики та лікування. Миц Костянтин Богданович спеціалізується на даному захворюванні, а також інших, пов’язаних з хребтом та спинним мозком.

    Етіологія захворювання

    Точні причини новоутворень хребта та спинного мозку до кінця не вивчені. Однак, існує низка факторів, які можуть підвищувати ризик розвитку цих захворювань, включаючи:

    • Ризик захворювання зростає з віком.
    • Деякі типи раку спинного мозку або хребта можуть мати генетичну основу, спричинену мутаціями певних генів, що збільшують ризик виникнення пухлин у цих областях.
    • Радіаційне опромінення може підвищити ризик.
    • Хвороби, такі як нейрофіброматоз, внутрішньоканальна спинальна стеноз, гемангіобластома та інші.
    • Хімічні речовини, такі як бензол, підвищують ризик розвитку захворювання.

    Деякі інфекції можуть сприяти розвитку пухлин. Пошкодження хребта і спинного мозку також нерідко стають каталізатором для розвитку новоутворень, особливо якщо вони створюють ділянки запалення або прискорюють ріст клітин.

    Поряд з основними факторами, що можуть впливати на виникнення новоутворень у хребті та спинному мозку, важливо враховувати індивідуальні аспекти та історію кожного конкретного випадку для більш точної оцінки ризиків та можливостей профілактики.

    Як діагностують

    Діагностика новоутворень хребта та спинного мозку зазвичай починається з фізичного огляду та збору анамнезу. Лікар ставить пацієнтові питання про його симптоми, такі як біль у спині, оніміння або слабкість у руках чи ногах, проблеми з ходьбою або сечовипусканням.

    Спеціаліст також призначає такі дослідження для діагностики та встановлення точного діагнозу:

    1. Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – дослідження, яке використовує магнітні поля та радіочастоти для створення докладних зображень тканин тіла. МРТ є найбільш чутливим методом для виявлення новоутворень хребта та спинного мозку.
    2. Комп’ютерна томографія (КТ) – використовує рентгенівське проміння. КТ корисна для оцінки розміру та розташування новоутворення.
    3. Рентгенографія – дослідження, яке використовує рентгенівське проміння для створення зображень кісток. Рентгенографія потрібна для оцінки змін у кістках, пов’язаних з новоутворенням.
    4. Біопсія – це процедура, коли лікар бере зразок тканини з пухлини для дослідження під мікроскопом. Біопсія є єдиним методом, який точно визначає тип новоутворення.
    Запишіться на діагностику вже сьогодні!
    Телефонуйте: +380 93 198 68 98
    Часи прийому: Пн-Сб, 9:00 – 19:00
    Зверніть увагу, що прийом відбувається тільки по запису. Для цього ви можете скористуватися формою або по телефону на сайті!
    Отримайте безкоштовну консультацію нейрохірурга

      Після отримання результатів досліджень лікар може поставити діагноз новоутворення хребта та спинного мозку.

      Миц Костянтин Богданович спеціалізується на пухлинах, що локалізуються у хребті чи спинному мозку. Проводить детальне обстеження пацієнта на сучасному обладнанні, щоб підтвердити або спростувати діагноз. Лише після цього нейрохірург може призначити лікування за певною методикою. Для кожного пацієнта воно підбирається згідно індивідуальних особливостей.

      Які є методи лікування

      Лікування новоутворень хребта та спинного мозку залежить від типу пухлини, її розміру та розташування. Найчастіше використовується хірургічне втручання, але в деяких випадках може бути показано променеву терапію чи хіміотерапію.

      Хірургічне втручання є основним методом лікування новоутворень хребта та спинного мозку. Мета операції – видалити пухлину якомога більше. У деяких випадках може бути показано хірургічну декомпресію, яка спрямована на зняття тиску з спинного мозку.

      Променева терапія використовується для лікування новоутворень хребта та спинного мозку, які неможливо видалити повністю хірургічним шляхом. Також використовується для лікування злоякісних пухлин після хірургічного втручання.

      Хіміотерапія використовується для лікування злоякісних пухлин, або якщо новоутворення поширилися на інші органи та частини тіла.

      Хірургічне лікування новоутворень хребта та спинного мозку

      Існує декілька різних типів хірургічних втручань, які можуть бути використані для лікування цього захворювання. Вибір залежить від типу пухлини, її розміру та розташування, а також від загального стану здоров’я пацієнта.

      Основні типи хірургічних втручань для лікування новоутворень включають:

      • Екстирпація – процедура, при якій пухлина видаляється повністю. Екстирпація є найчастішим типом хірургічного втручання для лікування новоутворень хребта та спинного мозку.
      • Резекція – це тип хірургічного втручання, при якому видаляється лише частина пухлини. Резекція застосовується, якщо пухлина не може бути повністю видалена без ризику пошкодження спинного мозку.
      • Декомпресія – це тип хірургічного втручання, при якому видаляється частина кістки і хряща, яка тисне на спинний мозок. Декомпресія може бути застосована для лікування новоутворень, які стискають спинний мозок.
      Хірургічне лікування новоутворень хребта та спинного мозку Київ

      Після хірургічного втручання пацієнти, як правило, проводять кілька днів у лікарні для відновлення. Під час перебування на відновленні пацієнти отримують знеболюючі препарати та інші необхідні препарати.

      Після виписки лікар надає повинні ряд інструкцій, щоб допомогти в процесі загоєння. Це може бути обмеження фізичної активності, прийом ліків та носіння корсета. Реабілітація може включати в себе фізіотерапію, трудотерапію та інші види терапії.

      Огляд та діагностика у Миц Костянтина Богдановича

      Лікар-нейрохірург Миц Костянтин Богданович

      Правильно встановити діагноз може лише досвідчений лікар. Пропонуємо записатися на огляд та діагностику до Миц Костянтина Богдановича. Провідний нейрохірург у Києві. Приймає у трьох медичних центрах та спеціалізується на видаленні новоутворень хребта і спинного мозку.

      Записатися на безкоштовну консультацію можна вже зараз, залишивши свій номер телефону! Не слід зволікати, адже з кожною стадією захворювання стає більш тяжким та потребує більше часу на лікування.

      Спочатку лікар проводить детальну діагностику. В медичних центрах сучасне та інноваційне обладнання, яке допомагає встановити точний діагноз. Миц Костянтин Богданович підбирає комплексне лікування, яке включає в себе медикаментозний етап і в окремих випадках – хірургічне втручання.

      Отримайте безкоштовну консультацію у провідного нейрохірурга Києва!

      Питання-відповідь

      Що таке новоутворення хребта та спинного мозку?

      Новоутворення хребта та спинного мозку – це аномальний ріст або утворення пухлин, які можуть виникнути у структурах хребта (таких як хребці, хребетні диски, спинний канал) або в самому спинному мозку. Поділяються на доброякісні і злоякісні.

      Яка симптоматика новоутворень хребта та спинного мозку?
      • біль у спині;
      • оніміння;
      • труднощі з ходьбою, стояти або сидіти;
      • проблеми з сечовипусканням.
      Як діагностують новоутворення хребта та спинного мозку?
      • магнітно-резонансна томографія (МРТ);
      • комп’ютерна томографія (КТ);
      • рентгенографія;
      • біопсія.
      Якііснують методи лікування новоутворень хребта та спинного мозку?
      • хірургічне втручання;
      • променева терапія;
      • хіміотерапія.

      Відгуки