Лікар приймає на 3 адресах:
1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №2 м. Київ, вул. Ломоносава 33/43
Адреса №3 м. Київ, вул. Бажана 30
Час прийому: Пн-Сб, 9:00 - 19:00 +380 93 198 68 98
Замовити консультацію
Час прийому: Пн-Сб, 9:00 - 19:00 +380 93 198 68 98
Лікар приймає на 3 адресах:
1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №2 м. Київ, вул. Ломоносава 33/43
Адреса №3 м. Київ, вул. Бажана 30
Замовити консультацію +380 93 198 68 98
+380 93 198 68 98
Діагностика
Лікування
Відновлення
20 років досвіду
Сучасні методки
Передові технології

Болі в спині, попереку та грудній клітці або візуальне викривлення свідчить про досить поширений діагноз – сколіоз. 

Дегенеративний сколіоз є однією з його форм, що виникає внаслідок дегенеративних змін у хребті через старіння, травми, або певні хронічні захворювання. Це порушення характеризується поступовим нахиленням хребта у бічному напрямку з формуванням кривизни.

Що таке дегенеративний сколіоз

Дегенеративний сколіоз – це форма сколіозу, яка розвивається внаслідок дистрофічно-дегенеративних порушень хребта. Даний тип виникає у дорослому віці та частіше за все є наслідком дистрофічних захворювань хребтового відділу. Може виникати після операцій через дисбаланс тіла.

Симптоми дегенеративного сколіозу можуть включати біль у спині, особливо при тривалому сидінні і стоянні, незручності при русі, втомлюваність та обмеження руху. У разі прогресування захворювання може збільшуватися кривизна хребта, що викликає не лише фізичний дискомфорт, але й може впливати на роботу внутрішніх органів.

Дегенеративний сколіоз зазвичай розвивається повільно з часом. Початкові стадії можуть бути безсимптомними або мати легкі прояви, що посилюються з віком або внаслідок погіршення стану хребта.

Дегенеративний сколіоз консультація Київ

Класифікація сколіозів

Фахівці класифікують сколіози за декількома категоріями. Найбільш поширений тип за причиною виникнення – це ідіопатичний, що виникає без конкретних причин і часто у ранньому віці. Відрізняють дитячий ідіопатичний сколіоз до 3 років та підлітковий від 10 до 18 років.

В залежності від локалізації та ступеня викривлення хребта, можна виділити такі різновиди:

  • верхньо-грудний;
  • грудний (найпоширеніший);
  • грудопоперековий та поперековий;
  • комбінований, коли дві вершини хребта викривлені.

Однією з небезпечних форм вважається грудний, оскільки викривлення хреюта може пригнічувати дихання та викликати легеневу недостатність. 

Лікарі також виділяють форми викривлення:

  • лордозно-сколіотичні: характеризуються похиленням хребта у бічному та передньо-задньому напрямках;
  • С-подібні: формують кривизну у вигляді літери “C”;
  • S-подібні: мають кривизну, подібну до літери “S”.

Ця класифікація допомагає лікарям у визначенні типу сколіозу та обранні належного методу лікування для пацієнтів з урахуванням особливостей кожного випадку.

Симптоматика

Симптоматика дегенеративного сколіозу

Найбільш поширений симптом при Дегенеративному сколіозі у дорослих – це біль, який починається з попереку та поширюється на спині. Больові відчуття в основному не являються наслідком викривлення, а є причиною порушень в самому хребті.

В залежності від ступеня викривлення при денегративному сколіозі, вирізняють такі характерні ознаки:

  • больові відчуття в спині – може бути різної інтенсивності та посилюється під час фізичних навантажень або довготривалому сидінні одній позі;
  • обмеженість рухів – відчутна тяжкість під час наклонах, присіданнях, поворотах тулуба та інших дій;
  • постійне відчуття втоми – це може бути пов’язано з больовими відчуттями та фізичними викривленнями, тому під час довготривалого стояння, сидіння чи ходьби, пацієнт відчуває втому швидше;
  • перекіс плечей і бедер – нерівномірне положення цих частин тіла свідчить про наявність або початок розвитку сколіозу.

Основна ознака Дегенеративного сколіозу полягає у візуальному викривленні. Його можна помітити самостійно. Під час фізичних активностей знижується виносливість та погіршується дихання. Нерідко з’являються проблеми з травною та сечовидільної системами.

Фізичні особливості, що свідчать про наявність діагнозу Дегенеративний сколіоз:

  • випирання однієї з лопаток або куту лопатки;
  • одне плече знаходиться вище за інше;
  • відстань між притягнутими до бедер рук відрізняється;
  • одна нога стає коротшою за іншу внаслідок дистрофічних процесів хребта;
  • перекіс тазу, положення наклону;
  • з’являється горб в області ребер;
  • сутулість від незначної до сильної;

З’являється виражена асиметрія тіла, яка пов’язана з порушеннями форм та довжини хребта. Якщо помітні ознаки сколіозу, необхідно якомога швидше звернутися до лікаря. Оскільки більш тяжкі стадії передбачають порушення функцій всіх органів та систем через стиснення та дистрофію.

Етіологія захворювання

Етіологія Дегенеративного сколіозу пов’язана з декількома факторами, що сприяють появі цього захворювання:

Вікові порушенняпов’язане з дисковою дегенерацією (це амортизатори між хребцями). Це може призвести до нерівномірного зношування та формування сколіотичної кривизни.
Артрит (Остеоартроз)порушення хрящової тканини хребта. Через це орган стає нестабільним та легко піддається викривленню, тобто розвитку будь-якої з форм сколіозу.
Остеохондрозпоширена причина для виникнення дистрофії хребта. Хрящі, які розташовані між хребцями стають менш еластичними та легко порушуються. Це може виникати внаслідок травм, надмірного навантаження на хребет та через вікові особливості.
Механічні навантаженнянеправильне сидіння чи постійне перенавантаження деяких ділянок спини можуть сприяти розвитку дегенеративного сколіозу через нерівномірне розподілення навантажень на хребет.

Якщо не допускати вище перерахованих факторів, можна максимально уникнути розвитку даного дистрофічного захворювання. Рекомендується також займатися спортом, але не надто навантажувати своє тіло. А також слідкувати за своєю поставою, оскільки у багатьох випадках сколіоз – це причина сутулості під час сидіння та ходьби.

Як діагностують: поширені методи виявлення хвороби

Найпростіший спосіб виявити Дегенеративний сколіоз – це попросити пацієнта встати і розслабитися. Вже після цього можна візуально помітити чи присутнє викривлення, чи людина стоїть рівно та немає ніяких асиметричних ознак. Поставити діагноз лікар може на основі цих оглядів, але деякі випадки вимагають проведення рентгенівських знімків, які допомагають точно оприділити форму сколіозу.

В нашому медичному центрі лікар проводить спеціальне опитування пацієнта щодо скарг, визначає анамнез та збирає інформацію про розвиток захворювання. Фізичний огляд включає оцінку постави, зігнутості хребта, асиметрії плечей чи тазу, а також перевірку рухомості хребта.

Лікар може використовувати різноманітні тести для оцінки стану хребта та функціонування м’язів, що допомагає з’ясувати рівень обмежень у русі та інші супутні проблеми.

Окремі випадки потребують додатково проведення МРТ (магнітно-резонансна томографія) та КТ (комп’ютерна томографія) задля отримання детальнішої інформації про структуру хребта, особливо для виявлення можливих ускладнень, таких як стиснення нервів чи інші патологічні зміни.

Бажаєте записатися на діагностику?
Телефонуйте: +380 93 198 68 98
Часи прийому: Пн-Сб, 9:00 – 19:00
Зверніть увагу, що прийом відбувається тільки по запису. Для цього ви можете скористуватися формою або по телефону на сайті.
Заповніть форму
і ми зв’яжемось з Вами

    Які є методи лікування

    У більшості випадків Дегенеративний сколіоз не є показанням для хірургічного втручання. Лікування дегенеративного сколіозу спрямоване на полегшення симптомів, зміцнення м’язів спини, поліпшення постави та уникнення подальшого прогресування захворювання.

    Лікар назначає спочатку медикаментозне лікування, яке передбачає такі препарати для полегшення стану:

    • протизапальні препарати, які зменшують біль;
    • міорелаксанти – призначаються для зняття м’язових спазмів;
    • вітаміни В групи – впливають на відновлення тканин нервової системи;

    Систематичні фізичні вправи та фізіотерапія спрямовані на зміцнення м’язів спини, підтримку гнучкості хребта та поліпшення постави. Це може включати вправи на розтяжку, стабілізаційні вправи на корекцію постави. Процес ортезування передбачає носіння корсетів, які фіксують положення спини та сприяють швидкому відновленню.

    До фізіотерапії відносяться такі методи, як лікувальні масажи, фізкультура, ЛФК, апаратне лікування та інші.

    Хірургічне лікування дегенеративного сколіозу

    Хірургічне лікування дегенеративного сколіозу розглядається у випадках серйозних ускладнень або значного прогресування кривизни хребта, коли консервативні методи не приносять очікуваних результатів. Основні аспекти хірургічного втручання включають:

    • Корекція кривизни хребта: цільове втручання спрямоване на виправлення або усунення сколіотичної кривизни шляхом встановлення спеціальних металевих конструкцій (титанові стержні, гачки, гвинти тощо), які фіксують позицію хребта.
    • Стабілізація хребта: хірург може використовувати спеціальні матеріали для стабілізації хребта, щоб уникнути подальшого розшарування міжхребцевих дисків та додаткових дегенеративних змін.
    • Декомпресія стиснутих нервів: у випадках, коли сколіоз призводить до стиснення нервів, хірург може звільнити простір навколо нервів, видаливши частину хребців, щоб зменшити біль та інші неврологічні симптоми.
    • Реконструкція хребта: у деяких ситуаціях може бути необхідно відновлення або підтримка оптимальної структури хребта за допомогою хірургічних методів.
    Хірургічне лікування дегенеративного сколіозу

    Після операції пацієнт потребує реабілітації, включаючи фізіотерапію, спеціальні вправи та дотримання рекомендацій лікаря з метою максимального відновлення функцій хребта та попередження можливих ускладнень.

    Лікування дегенеративного сколіозу в нашому медичному центрі

    Наш кваліфікований та досвідчений лікар-нейрохірург Миц Костянтин Богданович проводить складні операції на хребті. В тому числі в нашому центрі можна вилікувати тяжкі стадії Дегенеративного сколіозу методом хірургічного втручання. 

    Не слід відкладати лікування на потім, оскільки порушення хребта відбувається поступово та має негативні наслідки. Записатися на консультацію можна вже зараз!

    Питання-відповідь

    Що таке дегенеративний сколіоз

    Дегенеративний сколіоз – це форма сколіозу, яка розвивається внаслідок дистрофічно-дегенеративних порушень хребта. Даний тип виникає у дорослому віці та частіше за все є наслідком дистрофічних захворювань хребтового відділу. Може виникати після операцій через дисбаланс тіла.

    Які існують різновиди дегенеративного сколіозу?
    • верхньо-грудний;
    • грудний (найпоширеніший);
    • грудопоперековий та поперековий.
    • комбінований, коли дві вершини хребта викривлені.
    Яка симптоматика дегенеративного сколіозу?
    • больові відчуття в спині;
    • обмеженість рухів;
    • постійне відчуття втоми;
    • перекіс плечей і бедер.

    Відгуки