Лікар приймає на 3 адресах:
1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №2 м. Київ, вул. Ломоносава 33/43
Адреса №3 м. Київ, вул. Бажана 30
Час прийому: Пн-Сб, 9:00 - 19:00 +380 93 198 68 98
Замовити консультацію
Час прийому: Пн-Сб, 9:00 - 19:00 +380 93 198 68 98
Лікар приймає на 3 адресах:
1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №1 м. Київ, вул. Братиславська 3
Адреса №2 м. Київ, вул. Ломоносава 33/43
Адреса №3 м. Київ, вул. Бажана 30
Замовити консультацію +380 93 198 68 98
+380 93 198 68 98
Головна » Лікування онкологічних захворювань хребта

Лікування онкологічних захворювань хребта

Онкологічними захворюваннями хребта називають всі типи доброякісних та злоякісних новоутворень, які з’являються в області спинного мозку. Рак хребта — досить рідкісне та небезпечне захворювання, при відсутності лікування він може призвести до паралічу та смерті. При своєчасному звернені до лікаря та негайному початку лікування прогнози сприятливі — за статистикою, понад 70% хворих живуть більш як 5 років. Дуже важливо не зволікати, при перших симптомах пройти діагностику та звернутись за допомогою до фахівців.

Про тип захворювання

Хірургічне лікування онкологічних захворювань хребта

Онкологія хребта розвивається внаслідок потрапляння метастаз через кров і лімфу або як самостійне захворювання у вигляді доброякісної чи злоякісної пухлини. Відомо, що у 30% онкохворих пацієнтів метастази розвиваються саме у хребті та спинному мозку. 70% виявлених новоутворень у хребті є самостійним захворюванням. Патологія зустрічається з однаковою частотою у чоловіків та жінок, найбільш схильні до її розвитку люди після 40 років.

Однакову загрозу несуть доброякісні та злоякісні пухлини через ризик здавлювання чи пошкодження спинного мозку, нервових корінців. Злоякісні більш агресивні, розвиваються інтенсивніше, сприяють розвитку метастаз в інших органах та тканинах організму. Небезпека доброякісних проявляється у ризику розвитку паралічу, втрати чутливості внаслідок перетискання нервових корінців та тканин спинного мозку.

Симптоматика

На відміну від інших типів онкологічних захворювань, при яких симптоми з’являються на пізніх термінах, рак хребта проявляється постійним або періодичним болем невеликої інтенсивності (схожим на кріпатуру) на ранніх стадіях. Це сприяє ранній діагностиці, проведенню лікування та повному одужанню. Пацієнтам варто звернутись до фахівця, якщо регулярно протягом декількох днів відчувається біль в спині без вагомих причин.

Онкологічні захворювання хребта проявляються такими симптомами:

  • негострий біль в області хребта, що поступово стає інтенсивнішим залежно від стадії розвитку пухлини, та перетворюється в нестерпний на пізніх стадіях;
  • порушення чутливості в місці розвитку пухлини внаслідок перетискання нервових корінців;
  • порушення моторики верхніх та нижніх кінцівок, координації рухів (як правило, у випадку розвитку онкології в грудному відділі порушуються функції рук, якщо пухлина локалізована в крижовому відділі — стається параліч ніг, який проявляється поступово);
  • деформація хребта та атрофія м’язів;
  • запаморочення, нудота, підвищення температури тіла на фоні постійного або періодичного болю в спині;
  • різка втрата ваги без вагомих причин (якщо їй не передувала дієта, інтенсивні фізичні навантаження);
  • посилення болю при пальпації місця локалізації, відчуття під пальцями горбка на кістці;
  • порушення процесу дефекації та сечовипускання (постійні запори, сильна діарея, при якій не допомагають протидіарейні препарати, підтікання калу та сечі).

Іншими симптомами, які притаманні більшості онкологічних захворювань та проявляються при раку хребта є зниження працездатності, безсоння, погіршення апетиту, зміна смаку, відраза до певних продуктів, зокрема, м’яса.

Етіологія захворювання

Ракові захворювання хребта розвиваються внаслідок поширення метастаз при онкологічних захворюваннях інших органів або як самостійна патологія. Численні дослідження не змогли дати точні дані щодо причин розвитку онкології хребта. Вчені виділяють лише фактори, які підвищують ризик розвитку захворювання:

  • генетична схильність — найчастіше на рак хребта хворіють люди, найближчі родичі яких мали онкологію;
  • тривале перебування під прямими УФ променями — регулярна праця під прямим сонячним промінням, зловживання використанням УФ ламп сприяє негативним змінам в клітинах організму та підвищують ризики розвитку цього захворювання;
  • шкідливі звички — вживання наркотиків, надмірне вживання алкоголю, куріння сприяють розвитку патологічних клітин;
  • погана екологія, неякісна їжа, шкідливі вихлопи, проживання в екологічно забрудненій місцевості, робота на шкідливому виробництві, їжа з великим вмістом барвників, консервантів, ГМО сприяють появі злоякісних новоутворень.

Рак хребта може розвиватись під впливом поширення метастаз з уражених внутрішніх органів. Вони проникають в тканини хребта і спинного мозку через кров і лімфу. Найчастіше метастази в хребті з’являються при раку щитоподібної залози, легень, гортані, нирок, проте інші види онкологічних захворювань також здатні спровокувати рак хребта. 

Як діагностують

Онкологічні захворювання хребта консультація Київ

Діагностика онкологічних захворювань хребта комплексна, починається зазвичай після виявлення пацієнтом симптомів, які створюють дискомфорт та заважають нормальній життєдіяльності. Для визначення типу, особливостей протікання захворювання та подальшого створення плану лікування призначають наступні діагностичні процедури:

  • збір анамнезу, первинний огляд хворого, візуальний огляд, пальпація;
  • лабораторні дослідження, зокрема, загальний аналіз крові;
  • рентген (дозволяє визначити місце локалізації пухлини, ступінь пошкодження кісткової тканини);
  • МРТ (чітко показує місце, розмір новоутворення, наявність метастаз, ступінь їх поширення в тілі);
  • мієлографія (використання контрасту під час МРТ або рентгену, дозволяє побачити більш чітку картину ураження, підібрати найбільш дієвий та безпечний план лікування);
  • біопсія (гістологічне дослідження, забір зразка з пухлини для підтвердження діагнозу, визначення типу новоутворення, вибору методики лікування). Мінусом цієї діагностичної процедури є тривалість виконання аналізу — після забору матеріалу на результат потрібно чекати орієнтовно 3 – 5 тижнів. 

На основі даних з цих досліджень, скарг та загального стану хворого лікар призначає лікування, яке може відбуватись консервативними методами або за допомогою хірургічного втручання. Зважаючи на стан пацієнта, наявність супутніх захворювань, які впливають на самопочуття та складання плану лікування, індивідуально можуть бути призначені додаткові обстеження.

Які є методи лікування

Лікування онкологічних захворювань хребта залежно від типу та особливостей новоутворення може відбуватись з використанням наступних методів:

  • хірургічне втручання — часткове або повне видалення пухлини разом з ураженими ділянками тканин;
  • хімієтерапія — як правило, використовується у випадку прогресування та розповсюдження метастаз після хірургічного видалення пухлини;
  • променева терапія — призначається у випадку поширення метастаз на спинний мозок, інші органи та тканини організму. На першій та другій стадії раку хребта, коли метастази відсутні, променева терапія не застосовується;
  • радіотерапія — сучасний та безпечний для організму метод, використовується як допоміжний, дає найкращий результат в поєднанні з хірургічним втручанням.

Вибір методів лікування відбувається зазвичай на консиліумі (на нараді) лікарів, в якому беруть участь хірурги та онкологи. При цьому важливе значення має розмір та локалізація новоутворення, загальний стан хворого, наявність та інтенсивність симптомів, присутність інших  захворювань, які мають протипоказання до використання того чи іншого методу лікування.

Хірургічне лікування онкологічних захворювань хребта

Хірургічне втручання є найбільш ефективним методом лікування онкологічних захворювань хребта. Показник виживання людей у п’ятирічній перспективі при своєчасному проведенні оперативного втручання складає більш як 70%, часто додаткові методи не застосовуються, тому організм отримує мінімальне навантаження та швидко відновлюється.

Хірургічне лікування може бути:

  • радикальним — новоутворення видаляється повністю, часто разом з ураженими тканинами, цей спосіб використовується для лікування будь-якої стадії розвитку екстрамедулярних пухлин, які не проникають в спинний мозок. При відсутності метастаз часто додаткові методи лікування (хімієтерапія, променева терапія) не застосовуються;
  • паліативним — часткове видалення новоутворення, показане у випадках інтрамедулярних пухлин, які проростають в тканини спинного мозку. Видалити їх повністю неможливо (таке оперативне втручання дозволяє зменшити тиск на нервові корінці та спинний мозок, полегшити симптоми, покращити загальний стан хворого, забезпечити можливість нормально рухатись, відновити порушені функції верхніх та нижніх кінцівок).

Разом з хірургічним втручанням пацієнту може бути показане застосування інших методів лікування. Доцільність їхнього використання визначається індивідуально залежно від результативності проведеної операції.

Запис на консультацію до нейрохірурга

Вчасне звернення до фахівця при появі перших симптом раку хребта збільшує шанси повного одужання. Якщо вас турбує біль у хребті незрозумілого походження — записуйтесь на консультацію та пройдіть якісне обстеження з подальшим лікуванням в клініках, де приймає пацієнтів наш нейрохірург (актуальну інформацію дивіться на головній сторінці сайту). Миц Костянтин Богданович займається лікуванням онкологічних захворювань хребта і є лікарем вищої категорії. Він використовує сучасні методи діагностики, проводить операції з використанням передових медичних технологій на новітньому професійному обладнанні. 

У нас ви отримаєте якісне консультування, високоточну діагностику, ефективне хірургічне лікування та належний післяопераційний догляд. Записатись можна за телефоном, вказаним на сайті, або залишити заявку для зворотного зв’язку — ми вам зателефонуємо.